Ρακέτα Τένις Yonex Percept 97
SKU TPE975
- > € 60 Δωρεάν Μεταφορικά
- Θέλεις αλλαγή ή επιστροφή;
Χαρακτηριστικά Ρακέτας
| Επίπεδο παίκτη | Αγωνιστικό (άνδρες), Προχωρημένο (άνδρες) |
|---|---|
| Εμβαδό κεφαλής | 97 sq.in |
| Τύπος πλέξης | 16 x 19 |
| Βάρος (gr) | 310 gr |
| Πάχος σκελετού | 21mm / 21mm / 21mm |
| Σκληρότητα σκελετού | 60 |
| Μήκος | 686 mm / 27 in. |
| Ισορροπία (cm) | 31 cm |
| Βάρος αιώρησης | 315 |
| Υλικό κατασκευής | HM GRAPHITE / 2G-Namd Flex Force / SERVO FILTER |
| Θήκη | Δεν περιλαμβάνεται |
| Πλέξιμο | Άπλεκτη |
ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ
Τεχνολογίες της Yonex Percept 97 Midnight Navy
Isometric Design – Μεγαλώνει το sweet spot εξισορροπώντας τις κάθετες και οριζόντιες χορδές, βελτιώνοντας τον έλεγχο και την επιείκεια.
Servo Filter – Στρώση απορρόφησης κραδασμών στον άξονα που μειώνει τους κραδασμούς, διατηρώντας τη φυσική αίσθηση.
FlexCon System με επιμηκυμένο άξονα – Σχεδιασμός box-beam που αυξάνει το pocketing της μπάλας, βελτιώνει τον έλεγχο και την αίσθηση στην επαφή.
2G Namd Flex Force Graphite – Υψηλής αντοχής γραφίτης που λυγίζει και επανέρχεται γρήγορα, ενισχύοντας το spin και την απόκριση.
Ενισχυμένο γραφίτη στο πρόσωπο – Πρόσθετα στρώματα γραφίτη που προσφέρουν σταθερότητα, δύναμη και ακρίβεια χωρίς απώλεια άνεσης.