Ρακέτα Τένις Head Squared
SKU 232606
- > € 60 Δωρεάν Μεταφορικά
- Θέλεις αλλαγή ή επιστροφή;
Χαρακτηριστικά Ρακέτας
| Επίπεδο παίκτη | Προχωρημένο (γυναίκες), Μεσαίο (άνδρες) |
|---|---|
| Εμβαδό κεφαλής | 100 |
| Τύπος πλέξης | 16 x 18 |
| Βάρος (gr) | 295 gr |
| Πάχος σκελετού | 23mm / 25mm / 24mm |
| Μήκος | 685 mm / 27.0 in |
| Ισορροπία (cm) | 29.5 cm |
| Υλικό κατασκευής | Graphite |
| Θήκη | Δεν περιλαμβάνεται |
| Πλέξιμο | Unstrung |
ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ
Weight - Μεσαίο βάρος - 295 g / 10.4 oz
Οι ρακέτες μεσαίου βάρους προσφέρουν ισορροπία ανάμεσα σε δύναμη και έλεγχο, καθιστώντας τις ιδανικές για intermediate έως advanced παίκτες. Προσφέρουν σταθερότητα, εύκολη maneuverability και ταιριάζουν σε all-court παίκτες που αναζητούν ακρίβεια και δύναμη.
Balance - Head-Light - 295 mm / 1.9 in HL
Οι head-light ρακέτες έχουν περισσότερο βάρος στη λαβή, προσφέροντας καλύτερη maneuverability, έλεγχο και ακρίβεια. Ταιριάζουν ιδιαίτερα σε παίκτες που βασίζονται στο παιχνίδι στο φιλέ ή σε γρήγορα αντανακλαστικά.
Head size - Μεσαία κεφαλή - 645 cm² / 100 in²
Οι ρακέτες μεσαίου μεγέθους κεφαλής προσφέρουν ιδανική ισορροπία ανάμεσα σε control και power, κάτι που τις καθιστά κατάλληλες για intermediate έως advanced παίκτες. Με ελαφρώς μεγαλύτερο sweetspot προσφέρουν μεγαλύτερη συγχώρεση σε επαφές εκτός κέντρου, διατηρώντας παράλληλα ακρίβεια στα χτυπήματα.
String Pattern - Power - 16/18
Το πλέγμα χορδών 16x18 έχει λιγότερες χορδές και μεγαλύτερα κενά μεταξύ τους. Αυτός ο πιο ανοιχτός σχεδιασμός επιτρέπει μεγαλύτερη κίνηση των χορδών, δημιουργώντας περισσότερη δύναμη.
Beam - Λεπτό προφίλ πλαισίου - 23/25/24 mm
Τα λεπτά προφίλ πλαισίου προσφέρουν μεγαλύτερο control και ακρίβεια, κάτι που προτιμούν συχνά πιο προχωρημένοι παίκτες. Προσφέρουν καλύτερη αίσθηση της μπάλας, αλλά παράγουν λιγότερη δύναμη και απαιτούν πιο γρήγορη επιτάχυνση στο swing.